Web Site Logosu
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry
Kemer Dalis Turlari 59 TL

KEMER’DE DALIŞ TURU -Scuba Diving

Dalış turlarımız, tam kaliteli ve lisanslı öğretim elemanları ile donatılmıştır

Sualtı'nın gizemli dünyasına kendinizi bırakmak için mükemmel bir tur.

Kişi başı  59 TL üstelik kemer ve çevresinden ulaşım ücretsiz !!!

ANTALYADAN ULAŞIM DAHİL 80 TL.

Günübirlik Dalış Turu -Kemer Tur Programı : 

8:30: Beldibi ve Tekirova’dan transferlerin başlaması
9:30: Kemer Yat Limanı; dalış teknesine varış ve kayıtlar
 
10:00: Dalış teknesinin limandan 18 dk. mesafedeki Kiriş Akvaryum Koyu’na hareket etmesiyle birlikte konuklarımıza günlük dalış ve tur programı hakkında bilgi verilmesi
 
10:18: Teknenin Kiriş Akvaryum Koyu’na varışı itibarıyla Dalış Eğitmenleri tarafından konuklarımıza, kendi dillerinde, dalış esasında bilmeleri ve uygulamaları gereken dalış kuralları hakkında eğitim verilmesi. Temel eğitimin ardından en fazla 5’erli gruplar halinde dalışlara koyun en sığ yerinden başlanmasıyla birlikte birinci dalışların yapılması. Her grupta en az 1 Eğitmen ve 1 Rehber Balıkadam dalgıçlara eşlik etmektedir. Dalışlar esnasında sualtı Fotoğraf ve Video çekimleri istenmesi halinde yapılmaktadır.
 
10:45: Dalışların başlaması.
 
13:00: Öğle yemeği (3 çeşit salata, spagetti, pilav ve balık)
 
14:15: İkinci dalışlar için Kiriş Mağara Koyuna varış ve burada 2. dalışların yapılması
 
17:00: Dalışların tamamlanmasıyla Kemer Yat Limanı’na doğru hareket edilmesi Dönüş yolunda dalış yapan konuklarımıza almaya hak kazandıkları sertifikaları tören eşliğinde takdim edilir.
 
17:20: Kemer Yat Limanı’na varışa müteakiben veda konuşmasının yapılması
 
17:30: Servis araçlarına binilip Kemer Yat Limanı’ndan hareket edilmesi
 
 
NOT: Dalış yapmayan misafirlerimiz de tüm dalış turu süresince yüzme, şnorkel yapma güneşlenme ve böylece en güzel biçimde dinlenme olanağına sahiptirler. Yemek, tekne yakıtı, duşta kullanılan temiz su ve sigorta fiyata dahildir. Her gün iki farklı dalış yerinde 1 sabah ve 1 öğleden sonra olmak üzere 2 dalış uygulaması yapılmaktadır
 
Acemi (Beginner) Dalgıçları: Sabahki dalışımızda; acemi dalgıçlar brifing alıp eğitmenlerle beraber dalış uygulamasını tamamlıyorlar. Acemiler maximum 6m derinliğe en az 20-25 dakika süre ile dalıyorlar. Yemek molasından sonra aynı uygulama farklı bir dalış bölgesinde tekrarlanıyor.
 
Tecrübeli (Diver) Dalgıçlar: Tecrübeli dalgıçlar acemi dalgıç programında olduğu gibi 2 ayrı bölgede bir sabah birde öğleden sonra olmak şartıyla 2 kere dalış yaparlar. 4 tecrübeli dalgıca 1 eğitmen düşecek şekilde dalarlar. Maximum dalış derinliği 30mdir. Dalış derinliği ve planı dalgıçların tecrübesine göre düzenlenir. Dalış 50 bar hava ile bitecek şekilde planlanır.
 

Dalış Noktaları 

 
1. AKVARYUM KOYU
 
Kemer civarındaki en güzel dalış noktalarından biri olan bu koy hem dalışa yeni başlayanlar, hem de beraberindeki aile üyeleri ve arkadaşları için yüzme, şnorkel yapma ve güneşlenme olanakları itibarıyla idealdir. Akvaryum Koyu, Kemer Yat Limanı’na 18 dk. mesafede olup buraya ulaşım sadece denizden ulaşım sağlanmaktadır. Sarp kayalar ve çam ağaçlarıyla çevrili olan koyda bulunan güzel bir çakıl plajı da tüm ziyaretçilerin doğayla iç içe hoşça vakit geçirmelerinde önemli bir oynamaktadır. Rüzgar ve dalgaya karşı korunaklı ve mevcut plajından dolayı istenen her türlü sığlıkta dalışa başlamaya elverişli olan bu koyda birçok türden balık ve sualtı canlısına rastlanmaktadır. Bunlar arasında tekir, kupes, karagöz, kefal, sargoz, papaz, sarpa, günbalığı, orfoz, ahtapot, denizkestansi, denizyıldızı, bazen barakuda, kalamar ve vatoz da bulunmaktadır.
 
Koyun en derin yeri 12 metre olup deniz tabanı yer yer çakıl ve kum arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca üzerleri renkli sünger ve mercanlarla kaplı büyük kayalar arasında balıklarla birlikte dolaşmak ve tabii ki balıkları elden beslemek tarifi yaşanmadıkça anlaşılmaz büyük bir keyif vermektedir.
 
 
 
2. KİRİŞ MAĞARA KOYU
 
Rüzgar ve dalgaya karşı korunaklı olan bu koy, Kemer Yat  Limanı’ndan dalış teknesiyle 15 dk. mesafedir. Bu koyun sığ başlaması ve uzantısının 18 metreye varan bir derinliğe sahip olması itibarıyla hem yeni başlayan, hem de sertifikalı dalgıçlar için çok uygun bir dalış noktasıdır. Sarp kayalarla çevrili bu koy, ismini dışardanda kolayca görülen, içi yarı hava, yarı su ile dolu 2 küçük mağaradan almaktadır. Aynı zamanda sualtında da görülmeye değer küçük mağaraların ve tünellerin oluşu ve en önemlisi bu koydan Kabarcık Mağarası’na sualtından rahatlıkla ulaşılabilmesi de buna etkendir. Sualtının yer yer kaya, taş, çakıl ve kumdan oluştuğu bu koyda, sargoz, karagöz, papaz, kefal, günbalığı, sokar, kayabalığı, kertenkele balığı, müren, orfoz, kupes, barbunya, tekir gibi çok çeşitli balık türlerine ve yengeç, deniz yıldızı, deniz kestanesi, karides, mürekkepbalığı, ahtapot gibi diğer deniz canlılarına rastlanmaktadır. Balıkların bitmek bilmez bir iştahla dalgıçlar tarafından sunulan ekmek parçalarını hep kabul etmeleri ve mutluluklarını ifade edercesine dalgıçların etrafında dönüp durmaları fotoğraf karelerine sığmayacak çok ilginç, doğal görüntüler oluşturmaktadır. Dalmayanlar için de koyu çevreleyen sarp kayalardaki yaban keçilerinin gayesizce gezinişleri doğrusu heyecan vericidir ve ilgiyle izlemeye değer.
 

BATIK (PARİS) Dalış Turu 80 TL

Not: Sadece Lisanslı dalış yapılabilir. !!!
Kemer Yat Limanı’ndan 7 dk. mesafede, 21-31 m. derinlikte, tamamen kumdan oluşan deniz tabanında yüzer vaziyette, bir inci gibi duran Fransız Batığı “Paris” 1917 yılının Eylül ayında, Mustafa Ertuğrul komutasındaki küçük bir Türk askeri birliğinin Kocaburun Tepe’sinden açtığı top ateşi sonucu sancağındaki 10 farklı noktadan yaralanmasıyla batmıştır. Uzunluğu 65 m., genişliği ise 14 m. yıllardır sualtında yatan bu gemi enkazı çeşitli renklerde sünger ve mercanlarla kaplı olup, aynı zamanda da müren, iskorpit, karavida, orfoz gibi birçok canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Zamanın teknolojisinin bir sonucu olarak gemi perçinli inşaa edilmişti ve buharla çalışmaktaydı. Enkazın tam ortasındaki büyük buhar kazanı ve etrafa saçılmış çok miktardaki briket, kömürler bizi tarihin derinliklerine götürmeye yetmektedir. Ayrıca enkazın ve kıçında çok miktardaki top mermilerinden de Paris’in 1. Dünya Savaşı yıllarında aktif görev yaptığını anlamaktayız. “Paris” enkazı dalışı sadece sertifikalı ve deneyimli dalgıçlar içindir. İniş ve çıkışta dalışlar, enkaza baş veya kıçtan bağlı olan klavuz ipinden yapılır.
Resim Galerisi